0

Sepetinizde 0 ürün bulunmaktadır.

Toplam
0,00
   
 
 
 
 
     

İade ve Değişim

Sevgili ziyaretçilerimiz,

çokkitap.com'dan satın almış olduğunuz ürünleri aşağıdaki koşullarla iade edebilirsiniz. 
  

İade halinde ürün veya ürünlerin tahrip edilmemiş, kullanılmamış veya orijinal durumunun bozulmamış olması gerekir.
Ambalaj malzemesi eksik veya tahrip olmuş, kullanılmış ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
İade edilecek ürün veya ürünler ile ilgili faturanın aslı da gönderilmelidir; aksi durumda iade kabul edilmez.  İadesi yapılacak ürünlerde iade-gönderme kargo ücreti alıcıya aittir.
Değiştirme işleminde ise iade-gönderme kargo ücreti alıcıya, tekrar  gönderme ücreti Çok Kitap'a aittir.
İade edilen ürün, kargo'da bozulmayacak şekilde yeniden paketlenmelidir; ambalajında bozulma veya ürünün tekrar satılmasını engelleyecek durumlarda iade işlemi uygulanmaz.Ürün iadesi süreci belirtilen koşullar altında başarılı olmuş ise iade bedeli 3 işgünü içerisinde tahsilat yönteminin benzeriyle geri ödenir. İade etme sürecinde önemli unsurlar:

1) İade etmeyi düşündüğünüz ürünü, aslına benzer şekilde ambalajlayınız.


2) Satın alma sürecinde size verilen fatura ile birlikte geri gönderiniz. İade sürecinde gönderme kargo ücreti alıcıya aittir.


3) İade edilen ürünlerle ilgili geri ödeme üç (3) iş günü içerisinde yapılır; farklı bankalardan dolayı (EFT süresi) bu süre bir iki gün uzayabilir. 
  
Değiştirme sürecinde önemli unsurlar:
  
1) Değiştirmeyi düşündüğünüz ürünü, aslına benzer şekilde ambalajlayınız. 

2) Aldığınız ürünü hangi ürünle değiştireceksiniz, o ürünü de normal satıl alma prosedürü ile alınız ve ödeme şeklini "havale" olarak seçiniz. Aldığınız ürünü değiştirmek için gönderirken yeni ürünün sipariş kodunu da yazınız.

3) Değiştirilecek ürünü, yeni ürün bilgisini ve ilk satın alma faturasını birlikte gönderiniz. Değiştirilecek ürünün gönderilmesi esnasında oluşacak kargo ücreti okuyucuya, yeni ürünün okuyucuya gönderilmesi kargo ücreti Çok Kitap'a aittir. 

4) Değiştirme sürecinde oluşacak fark okuyucuya yapılacaksa hesabına iade edilir. Oluşan fark Çok Kitap içinse okuyucu farkı ödeme şekillerinden birisi ile gerçekleştirir.